Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 23:10
Sportowe podsumowanie dnia - 16 lipca 2017
Sofia Ennaoui
Sofia Ennaoui Foto: Sofia Ennaoui/Facebook

10 medali wywalczyli polscy lekkoatleci podczas rozgrywanych w Bydgoszczy 11. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Ostatniego dnia "biało-czerwonym" udało się wywalczyć 5 medali. Dwa krążki powędrowały do biegaczek na 1500 metrów - srebro dla Sofii Ennaui i brąz dla Martyny Galant. Sztafety mężczyzn i kobiet na dystansie 4x400 metrów zdobyły odpowiednio srebrny i złoty medal. Trzecie miejsce w konkursie rzutu oszczepem wywalczyła Marcelina Witek. W sumie Polacy zdobyli w Bydgoszczy 10 medali, w tym 3 złote. Dało nam to drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ex aequo z Brytyjczykami. Pierwsze miejsce dla Niemiec.

Roger Federer po raz ósmy w karierze wygrał tenisowy turniej wielkoszlemowy na trawiastych kortach Wimbledonu. W finale Szwajcar pokonał Chorwata Marina Cilicia 3:0. Federer jako jedyny w historii męskiego tenisa ma na koncie 19 wielkoszlemowych tytułów.

Więcej w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

Poranny przegląd sportowy - 7 lipca 2017.

Sportowe podsumowanie dnia - 14 lipca 2017.