ZIO: Stoch czwarty, Hula piąty...

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 16:30
Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula piąty w konkursie na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Polacy nie utrzymali miejsc na podium, które zajmowali po pierwszej serii.
Skoki narciarskie - zdjęcie ilustracyjne
Skoki narciarskie - zdjęcie ilustracyjneFoto: PR

To mógł być wielki dzień Stefana Huli. Polak wykorzystał znakomite warunki w pierwszej serii konkursu, skoczył 111 metrów i prowadził. Kamil Stoch zajmował drugie miejsce ex aequo z Norwegiem Johannem Andre Forfangiem.

W zupełnie innym nastroju pierwszą serię skończył Dawid Kubacki, który zajął 35. miejsce. Maciej Kot awansował do drugiej części konkursu i był 20.

Po długiej, przerywanej przez wiatr pierwszej serii zawodów druga rozpoczęła się z opóźnieniem. Była też jeszcze bardziej szarpana, a najlepszym przykładem na tempo skakania niech będzie Simon Ammann, który by oddać swój skok siadał na belce sześć razy.

Już 11 lutego czasu koreańskiego doszło do ostatecznych roztrzygnięć. Po znakomitej próbie wygrał Niemiec Andreas Wellinger, drugie miejsce zajął Norweg Forfang, a trzecie jego rodak Robert Johansson. Polacy skoczyli daleko, ale miejsc na podium nie zdołali utrzymać. Stoch czwarty, Hula - piąty. Maciej Kot 19.

Olimpijski konkurs skoków był głównym tematem Czwórkowego przeglądu olimpijskiego. O tym i innych występach Polaków w pliku dźwiękowym po lewej stronie.

***

Czwórkowy Przegląd Olimpijski - 9 lutego 2018.

Szwedka Charlotte Kalla wygrała bieg łączony 7,5+7,5 km i zdobyła pierwszy złoty medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.