Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 17:10
Czwórkowy przegląd olimpijski - 15 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

W oczekiwaniu na medale i dobre występy polskich sportowców w Pjongczangu kibicow dziś ucieszyły informacje z trasy biathlonowego biegu indywidualnego kobiet. Bardzo dobrze spisała się w nim Monika Hojnisz, która zajęła szóste miejsce. Zawodniczki miały do pokonania 15 km. Zwyciężyła Szwedka Hanna Oeberg. Druga była Słowaczka Anastasiya Kuzmina, a trzecia Niemka Laura Dahlmeier. Pozostałe Polki, zajęły odległe miejsca Weronika Nowakowska był 21., Krystyna Guzik 52., a Magdalena Gwizdoń 83.

W rywalizacji panów gdzie trasa była dłuższa o pięć kilometrów, złoto zdobył Norweg Johannes Boe. Z polskich biathlonistów najlepiej spisał się Grzegorz Guzik, który był 33. Andrzej Nędza-Kubiniec zajął 79. miejsce

Dobrze spisała się także saneczkarska sztafeta, która zajęła ósme miejsce. Polacy wystąpili w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski oraz dwojka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Wygrali Niemcy.

Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki będą skakać podczas jutrzejszych kwalifikacji do sobotniego konkursu na dużej skocznie. W składzie, podobnie jak w pierwszych zawodach, nie ma Piotra Żyły, który podczas dzisiejszych treningów prezentował się najsłabiej z naszych skoczków. Dziś najlepiej spisał się Kamil Stoch, który w pierwszej serii zajął drugą pozycję, a w kolejnej pierwszą i miał najdłuższy skok dnia - 139,5 m. Z udziału w trzeciej serii treningowej zrezygnował. Trzy razy w czołowej "10" znalazł się też Dawid Kubacki. Początek jutrzejszych kwalifikacji zaplanowano na godz. 13.30 polskiego czasu. Walka o medale odbędzie się w sobotę.

Więcej onformacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.

Czwarte igrzyska olimpijskie Mateusza Ligockiego - jutro start w snowboard crossie.

Poranny przegląd sportowy - 15 lutego 2018.

Dobry występ Hojnisz i Nowakowskiej w biathlonowym biegu indywidualnym.