Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 17:11
Czwórkowy przegląd olimpijski - 20 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Dziś odebrali to, co wywalczyli wczoraj. Mowa o polskich skoczkach narciarskich, którzy dziś uczestniczyli w ceremonii medalowej stając na trzecim stopniu podium. Drużynowymi mistrzami olimpijskimi zostali Norwegowie, srebrne medale zdobyli Niemcy. Polacy z brązowymi krążkami. To drugi medal Polaków w igrzyskach w Pjongczangu. Pierwszy - złoty w konkursie na dużej skoczni wywalczył Kamil Stoch.

Dobrze spisali się dziś nasi zawodnicy startujący w short tracku. Zarówno Magdalena Warakomska w biegu na 1000 metrów, jak i Bartosz Konopko w rywalizacji na dystansie 500 metrów awansowali do ćwierćfinałów. Biegi ćwierćfinałowe zaplanowano na czwartek.

Francuzi zostali mistrzami olimpijskimi w biathlonowej sztafecie mieszanej. Na ostatniej zmianie we francuskiej sztafecie biegł Martin Fourcade, dla którego jest to już 5. tytuł mistrzowski i 7. medal igrzysk olimpijskich. Srebro dla Norwegów, brąz dla Włochów. Niemcy, którzy prowadzili do ostatniego strzelania po błędach na strzelnicy Arnda Peiffera, ukończyli zawody na czwartym miejscu. Nasza sztafeta zajęła 16. miejsce.

Natomiast na 14. miejscu zakończyła zawody łyżwiarska para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

Olimpijski przegląd Czwórki - 19 lutego 2018.

Rozgrywający Anwilu i reprezentacji Polski, który... tańczył w zespole ludowym.