ZIO: Złotkowska dziewiąta w biegu masowym

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 22:10
Czwórkowy przegląd olimpijski - 24 lutego 2018.
Medal ZIO 2018
Medal ZIO 2018 Foto: Wikipedia / CC BY-SA 2.0 / korea.net

Przedostatni dzień igrzysk olimpijskich w Pjongczagu nie przyniósł Polsce medali, ale na pewno dostarczył kibicom emocji. Do finału startu masowego awansowała panczenistka Luiza Złotkowska. Ostatecznie zajęła 9. miejsce. Do finału nie udało się awansować Magdalenie Czyszczoń i Konradowi Niedźwiedzkiemu.

Czwórka naszych rywalizowała dziś w snowboardzie. W eliminacjach slalomu równoległego odpadły Weronika Biela i Karolina Sztokfisz. Odrobinę lepiej poradzili sobie Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski, którzy awansowali do 1/8 finału.

Dobrze spisali się bobsleiści. Polska czwórka w składzie: Mateusz Luty, Łukasz Miedzik, Grzegorz Kossakowski i Arnold Zdebiak zajmuje po dwóch ślizgach wysokie 13. miejsce. Pozostałe dwa ślizgi zaplanowano na jutro.

Więcej informacji i wypowiedzi naszych reprezentantów w dźwiękowej wersji przeglądu. Czwórkowy przegląd olimpijski przygotował Mateusz Fusiarz.

***

Robert Grzędowski

Kitesurferzy na zamarznietym jeziorze Niegocin.

Michał Rycaj i Kalina Matysiak wygrali zawody DAZN World Freestyle Masters 2018 w Tokio. Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął Szymon Skalski, a w TOP 8 znalazł się też Łukasz Chwieduk.

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim zawitał do Szczyrku. Była to piąta eliminacja cyklu.