Wygrana Łobodzińskiego w VIII Biegu na Szczyt

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 09:30
Piotr Łobodziński wygrał VIII Bieg na Szczyt w budynku Rondo 1 w Warszawie. To jego czwarta wygrana w tych zawodach.
Piotr Łobodziński
Piotr ŁobodzińskiFoto: Mateusz Fusiarz

Sobotnią rywalizację w Rondo 1 rozpoczęli strażacy. Ich bieg w pełnym rynsztunku wygrał Józef Hiller z SGSP.

Później przyszedł czas na starty VIP-ów, amatorów i oczywiście elity. Najszybszy na trasie liczącej 836 schodów okazał się wielokrotny mistrz świata w towerruningu Piotr Łobodziński. Na podium stanęli też Niemiec Christian Riedl i Słowak Stefan Stefina. Wśród pań najlepsza była Czeszka Zuzanna Krchova. Na podium dołączyły do niej Dominika Wiśniewska-Ulfik i Anna Ficner.

W ramach wydarzenia zaprezentował się też Krystian Herba, który trasę wyścigu pokonał... na rowerze.

Posłuchajcie fragmentów Wiadomości Czwórki z wypowiedziami Krystiana i zwycięzcy biegu Piotra Łobodzińskiego.

Bieg na Szczyt Rondo 1 zaliczany jest do prestiżowego cyklu Towerruning Tour 2018.

***

Kitesurferzy na zamarznietym jeziorze Niegocin.

Akademicki Puchar Polski w narciarstwie alpejskim zawitał do Szczyrku. Była to piąta eliminacja cyklu.

Czwórkowy przegląd olimpijski - 24 lutego 2018.