Medale panczenistów na początek AMŚ

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 23:00
Trzy medale zdobyli polscy panczeniści podczas pierwszego dnia akademickich mistrzostw świata w Mińsku. Magdalena Czyszczoń wygrała rywalizację na 3000 metrów, dwa srebra dorzuciły sprinterskie drużyny pań i panów.
Magdalena Czyszczoń ze złotym medalem
Magdalena Czyszczoń ze złotym medalemFoto: Paweł Skraba

Jako pierwsza na podium stanęła Magdalena Czyszczoń (klub AZS AWF Katowice, uczelnia AWF Katowice), która była najlepsza na dystansie 3000 metrów. O blisko półtorej sekundy wygrała z drugą w klasyfikacji Holenderką Paulien Verhaar.

Kolejne medale – srebrne – wywalczyły drużyny polskich sprinterów. Najpierw panie w składzie Aleksandra Kapruziak (AZS AWF Katowice, AWF Katowice), Kaja Ziomek (MKS CupruLubin, AWF Katowice) i Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice, AWF Katowice) dały się wyprzedzić tylko Rosjankom. Kilkanaście minut później drugi czas – też za Rosjanami – uzyskali panowie. Polacy biegli w składzie: Marcel Drwięga (AZS AWF Katowice, AWT Katowice), Dawid Burzykowski (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Kraków) i Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk, AWF Katowice).

Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim potrwają w Mińsku
do niedzieli.

Posłuchajcie wypowiedzi złotej Magdaleny Czyszczoń - dźwięk po lewej stronie.

***

Robert Grzędowski

W Mińsku polscy studenci liczą na medale Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Popołudniowy przegląd sportowy - 22 marca 2018.

Gośćmi czwartkowej Strefy sportu byli zawodnicy Wombatów - warszawskiej drużyny futbolu flagowego.