Czwarty polski medal na AMŚ

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 08:00
Kaja Ziomek zdobyła brązowy medal akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się w Mińsku. Polka była trzecia w rywalizacji na 500 metrów.
Kaja Ziomek
Kaja ZiomekFoto: Paweł Skraba

Zawodniczka MKS-u Cuprum Lubin przegrała tylko z dwoma Japonkami. Wyprzedziła natomiast Andżelikę Wójcik, która zajęła czwarte miejsce.

Posłuchajcie fragmentu Wiadomości Czwórki w wypowiedzią medalistki.

To czwarte polskie podium na trwających mistrzostwach świata. Wcześniej złoto na 1500 wywalczyła Magdalena Czyszczoń, a dwa srebrne medale dorzuciły drużyny sprinterów. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

***

Trzy medale zdobyli polscy panczeniści podczas pierwszego dnia akademickich mistrzostw świata w Mińsku. Magdalena Czyszczoń wygrała rywalizację na 3000 metrów, dwa srebra dorzuciły sprinterskie drużyny pań i panów.

Poranny przegląd sportowy - 23 marca 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 23 marca 2018.