Kamil Łączyński wprowadził Anwil do finału

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 22 maja 2018.
Kamil Łączyński
Kamil Łączyński Foto: Darek Matyja

To był mecz godny finału mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn. W piątym, decydującym spotkaniu, przy stanie 2:2 Anwil Włocławek grał ze Stelmetem Zielona Góra. Przez 3 kwarty meczu to zielonogórzanie dominowali na parkiecie i przed ostatnią częścią spotkania prowadzili aż 18 punktami 65:47. Jednak w ostatniej kwarcie Anwil świetnie prowadzony przez rozgrywającego Kamila Łączyńskiego rzucił się do odrabiania strat. Skuteczność odzyskał Ivan Almeida i przewaga Stelmetu błyskawicznie topniała.
W samej końcówce, ku radości kibiców we Włocławku, to Anwil wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca wygrywając 85:83,.
Anwil w finale zmierzy się ze Stalą Ostrów Wielkopolski - pierwszy mecz, z serii best of seven,  już w czwartek.
W walce o brąz zagrają Stelmet i Polski Cukier Toruń.

Wczoraj wręczono nagrody najlepszym piłkarzom sezonu 2017/18. Tytuły najlepszego zawodnika sezonu ligowego, najlepszego napastnika i króla strzelców zgarnął Hiszpan Carlitos z Wisły Kraków. Najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Malarz z Legii Warszawa, obrońcą Michał Helik z Cracovii. Zaś najlepszym trenerem został Marcin Brosz z Górnika Zabrze. Odkryciem sezonu został Szymon Żurkowski, a najlepszym pomocnikiem Rafał Kurzawa - obaj z Górnika.

Poranny przegląd sportowy - 21 maja 2018.

W ponirdziałek oficjalnie zakończono mistrzostwa Polski w szachach.

W Warszawie zakończyły się mistrzostwa Polski w szachach, które stały na bardzo wysokim poziomie.