Enea IRONMAN 5150: Jerzyk i Nelson najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 17:30
Agnieszka Jerzyk i Brytyjczyk Matthew Nelson wygrali rywalizację trithlonistów podczas Enea IRONMAN 5150 Warsaw.
Podium rywalizacji pań
Podium rywalizacji pańFoto: Darek Matyja

1,5 kilometra pływania, 40 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu. Taką trasę mieli do pokonania zawodnicy uczestniczący w triathlonie Enea IRONMAN 5150 Warsaw.

Wśród kobiet świetną formę zaprezentowała Agnieszka Jerzyk, która pokonała nie tylko wszystkie rywalki, ale też upał panujący dziś w stolicy. Drugie miejsc dla Białorusinki Hanny Maksimowej; trzecia była Paulina Klimas.

Finisz Agnieszki Jerzyk - Enea IRONMAN 5150 Warsaw

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Brytyjczyk Matthew Nelson. Drugi był Maciej Bodnar, a trzecie miejsce w warszawskim triathlonie zajął Robert Wilkowiecki. Do mety dotarło ponad 1100 zawodników.

***

Robert Grzędowski

Gratulujemy Agnieszce i Pawłowi - ale kibicujcie dalej... we wtorek :)

Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata rozgrywanych w stolicy Filipin, Manili.

Łukasz Pieniążek zajął piąte, a Kajetan Kajetanowicz siódme miejsce w klasie WRC 2 15. Rajdu Sardynii.