Sportowe podsumowanie dnia - 4 sierpnia 2018.
Kolarstwo
KolarstwoFoto: Wikipedia

Rozpoczął się 75. Tour de Pologne!

Niemiec Pascal Ackermann wygrał 1. etap wyścigu Tour de Pologne. Zawodnicy pokonali 134 kilometry ze startu honorowego na Krakowskim Rynku Głównym do mety na Błoniach. Ackermann po finiszu z peletonu wyprzedził Kolumbijczyka Álvaro Hodega i Włocha Matteo Trentina. Najlepszy z Polaków Maciej Paterski zajął 9. miejsce, a najlepszym góralem wyscigu jest Michał Paluta. Jutro 2. etap liczący 156 kilometrów z Tarnowskich Gór do Katowic.

Trzy medale zdobyli w sobotę polscy wioślarze podczas odbywających się w Glasgow mistrzostw Europy. Złoty wywalczyła czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann, a brązowe - czwórka podwójna mężczyzn: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel oraz czwórka bez sterniczki: Olga Michalkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Poranny przegląd sportowy - 3 sierpnia 2018.

Popołudniowy przegląd sportowy - 3 sierpnia 2018.

Polskie wioślarki mistrzyniami Europy!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 14:00
Czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zilmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska oraz Marta Wieliczko zdobyła złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w Glasgow.