Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 22:15
Sportowe podsumowanie dnia - 23 września 2018.
Tenis stołowy
Tenis stołowyFoto: Wikipedia/Wilson Dias-Agencia Brasil/CC BY 3.0

Reprezentantka Polski w tenisie stołowym Li Qian zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w grze pojedynczej. Pochodząca z Chin, ale od wielu lat grająca w biało-czerwonych barwach zawodniczka w finale turnieju w hiszpańskim Alicante pokonała Ukrainkę Margarytę Pesocką 4:2. To pierwszy złoty medal dla Polski w tej konkurencji w imprezie tej rangi. W Hiszpanii brązowy medal zdobyła też Katarzyna Grzybowska-Franc.

Polscy siatkarze awansowali do najlepszej szóstki mistrzostw świata. Biało-czerwoni w Warnie pokonali Serbię 3:0 w ostatnim meczu drugiej rundy turnieju, który rozgrywany jest w Bułgarii i we Włoszech.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego Podsumowania Dnia przygotowanego przez Mateusza Fusiarza.

***

Robert Grzędowski

W Białej Podlaskiej zakończyły się akademickie mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Reprezentanci Polski wywalczyli w imprezie cztery medale w dwuboju - trzy srebrne i jeden brązowy.

W Chorzowie odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu Otylia Swim Tour. W kompleksowym treningu pływackim wzięło udział 150 dzieci oraz ich rodzice.

Sportowe podsumowanie dnia - 22 września 2018.