Sportowe podsumowanie dnia - 27 października 2018.
  • Sportowe podsumowanie dnia - 27 października 2018
Zapasy
ZapasyFoto: Darek Matyja

Gevrog Sahakyan na podium rozgrywanych w Budapeszcie zapaśniczych mistrzostw świata! Reprezentant Polski zajął trzecie miejsce w kategorii -67 kg w stylu klasycznym. W walce o brąz pokonał dziś Chorwata Danijela Janecicia. To pierwszy polski medal tegorocznych mistrzostw świata.

Piłkarze Lechii Gdańsk znów na prowadzniu w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. Dziś w meczu 13. kolejki pokonali u siebie Arkę Gdynia 2:1. W innym sobotnim meczu Wisła Płock zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 1:1.

Hubert Hurkacz awansował do finału halowego challengera tenisowego na twardych kortach w Breście we Francji. W półfinale Polak wygrywał z Włochem Stefano Travaglią 7:6 (1), 4:2, kiedy rywal skreczował..

Dawid Kubacki został mistrzem Polski w letnich skokach narciarskich. Drugie miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zajął Piotr Żyła, a trzeci był Kamil Stoch. Tym czasem Janne Ahonen znów ogłosił koniec kariery. Fin podejmował już taką decyzję w 2008 i 2011 r., ale później wracał do rywalizacji.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji sportowego podsumowania dnia przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

W warszawskiej Hali Gwardii odbyła się gala Landowski Boxing Night XIII. W historycznym dla polskiego boksu miejscu walczyli młodzi zawodnicy i pięściarscy amatorzy.

W Szwecji trwają mistrzostwa Europy w psich zaprzęgach - Polacy w czołówce.

W Tomaszowie Mazowieckim trwają mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach.