Polskie medale ME U21 w taekwondo olimpijskim

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 11:00
W Warszawie trwają mistrzostwa Europy do lat 21 w taekwondo olimpijskim. Pierwsze trzy dni zawodów przyniosły naszej reprezentacji dwa medale.
Jakub Posadzy na drugim stopniu podium
Jakub Posadzy na drugim stopniu podiumFoto: Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego

Już w czwartek srebrny krążek w kategorii -63 kg wywalczył Jakub Posadzy (AZS AWF Warszawa). Polak przegrał jedynie finał z Turkiem Ferhatem Can Kavuratem. Pojedynek rozstrzygnięto dopiero po dogrywce, w której złoty punkt wywalczył właśnie Kavurat.

W sobotę na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Adamkiewicz. Zawodniczka warszawskiego AZS-u AWF-u obroniła tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem. W finale kategorii -57 kg pokonała Jolantę Tarvidę z Łotwy.

Posłuchajcie, co o poziomie zawodów powiedział Czwórce trener Tomasz Pyciarz. jego wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

Zakończenie mistrzostw w niedzielę.

***

Leszek Naziemiec wyrusza na ekstremalne zawody pływackie u wybrzeży Antarktydy.

Popołudniowy przegląd sportowy - 9 listopada 2018.

Master Pharm Budowlani Łódź podejmą dziś Ogniwo Sopot w meczu decydującym o mistrzostwie Ekstraligi rugby. To powtórka zeszłorocznego finału, w którym lepsi okazali się łodzianie.