Nie ma mocnych na Budowlanych Łódź

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 20:00
Master Pharm Budowlani Łódź zdobyli mistrzostwo Polski w rugby. W sobotnim finale Ekstraligi pokonali Ogniwo Sopot 38:16.
Rugby
RugbyFoto: Darek Matyja

Mecz rozegrano w Łodzi i to gospodarze byli stawiani w roli faworyta. Walczyli o swoje trzecie z rzędu mistrzostwo Polski - trzecie zdobyte po meczu finałowym przeciwko tej samej drużynie. Rugbyści Ogniwa chcięli natomiast przerwać dominację łodzkiej drużyny.

Mecz znakomicie otworzyli gospodarze, którzy już po kilku minutach gry prowadzili różnicą dwóch przyłożeń. W pierwszej połowie Ogniwo potrafiło odpowiedzieć jedynie celnymi kopami z rzutów karnych. W przerwie meczu na tablicy stadionu Widzewa widniał wynik 12:6 dla Budowlanych.

W drugiej połowie kibice mogli zoabczyć więcej udanych akcji ofensywnych obu zespołów. Lepiej spisywali się jednak zawodnicy z Łodzi i zbudowali bezpieczną przewagę nad rywalami. Ogniwo potrafiło odpowiedzieć w końcówce meczu, ale było już za późno, by mogło dogonić obrońców tytułu. Gwizdek sędziego wybrzmiał po raz ostatni przy stanie 38:16 dla Master Pharm Budowlanych Łódź, którzy zdobyli mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu.

Zwycięstwo Budowlanych byo jednym z tematów sportowego podsumowania dnia, które przygotował Norbert Michalak.

Trzecie miejsce dla Aventy Pogoni Siedlce, która w meczu o brąz wygrała z Lechią Gdańsk 5:0.

***

Master Pharm Budowlani Łódź podejmą dziś Ogniwo Sopot w meczu decydującym o mistrzostwie Ekstraligi rugby. To powtórka zeszłorocznego finału, w którym lepsi okazali się łodzianie.

W Warszawie trwają mistrzostwa Europy do lat 21 w taekwondo olimpijskim. Pierwsze trzy dni zawodów przyniosły naszej reprezentacji dwa medale.

W Warszawie trwają II Mistrzostwa Polski w Padlu. W turnieju bierze udział ponad 100 zawodników - nie tylko z Polski.