Wstydliwa porażka rugbystów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 17:00
Reprezentacja Polski w rugby przegrała z Holandią aż 0:49 w swoim trzecim meczu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Polacy podejmowali Holendrów w Lublinie.
Rugby
RugbyFoto: Darek Matyja

Holendrzy przystępowali do meczu w roli faworyta i potwierdzili to na boisku. Byli drużyną lepiej zorganizowaną w ataku, a stałe fragmenty gry zdominowali niemal całkowicie. Polacy próbowali przeciwstawić się tak dobrze dysponowalnym rywalom, ale udawało się to tylko momentami w pierwszej połowie.

Wiele problemów naszej reprezentacji rodziło się podczas młynów dyktowanych. W tym elemencie gry Holandia nie dała sobie zrobić krzywdy nawet jeden raz. Trzeba jednak podkreślić, że w biało-czerwonych barwach nie mogli zagrać dziś zawodnicy, którzy wystąpili w pierwszej linii młyna w znakomitym dla nas meczu z Litwą. Toma Mchelidze, Kamil Bobryk i Marcin Wilczuk z różnych względów nie mogli pojawić się na boisku. Ich zastępcy, a szczególnie rezerwowi, którzy weszli w drugiej połowie, nie mieli nic do powiedzenia. Bez stabilnego młyna Polacy nie mogli liczyć na akcje ofensywne i bronili się niemal przez całe spotkanie - niestety nieskutecznie.

Mecz podsumował dla Czwórki kapitan reprezentacji Piotr Zeszutek. Jego wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym.

Holendrzy wygrali wysoko 49:0, ale Polska pozostaje liderem grupy Trophy w europejskich rozgrywkach. Ma jednak rozegrane trzy mecze, a Holendrzy dopiero rozpoczęli swój udział w Rugby Europe Trophy w tym sezonie.

Reprezentację Polski czeka teraz dłuższa przerwa. Następny mecz w lutym w Lizbonie, gdzie drużyna Duaine'a Lindsaya zagra z Portugalią.

***

Robert Grzędowski

W Warszawie organizowane są otwarte treningi futbolu australijskiego. Pierwszy odbył się tydzień temu, drugi zaplanowano na niedzielę.

Reprezentacja Polski w rugby zagra dziś w Lublinie z Holandią w swoim trzecim meczu Rugby Europe Trophy.

4 polskie pięściarki walczyły w sobotę w New Delhi. Dwie wygrały swoje walki, dwie - przegrały.