Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 08:00
Poranny przegląd sportowy - 29 listopada 2018.
Szachy
SzachyFoto: Darek Matyja

Norweg Magnus Carlsen obronił tytuł szachowego mistrza świata. Mecz z Amerykaninem Fabiano Caruaną trwał od 9 listopada w Londynie. Najpierw 12 partii w szachach klasycznych - wszystkie zakończone remisami. Potem dogrywka, w której zdecydowanie lepszy okazał się Carlsen wygrywając trzy partie szachów szybkich.
Carlsen jest mistrzem świata od 2013 roku. Jutro skończy 28 lat.

O mistrzostw świata, tyle że klubowe grają też najlepsze drużyny siatkówki. Turniej w tym roku rozgrywany jest w Polsce i biorą w nim udział dwa  polskie kluby.... PGE SKRA Bełchatów oraz Asseco Resovia Rzeszów.
Skra straciła już szansę na awans do półfinału za to przedostatni zespół polskiej ekstraklasy - Resovia, która w krajowych rozgrywkach wygrała tylko jeden z dziewięciu meczów, ma już ten awans zapewniony.
Rzeszowianie najpierw ograli brazylijską Sadę Cruzeiro, a wczoraj pokonali 3:0 irański Ardakan, w ostatnim trzecim secie deklasując rywali 25:11.
W półfinale Resovia zagra w sobotę albo z rosyjskim Fakiełem albo z włoska Lube Civitanova. O tym kto będzie rywalem rzeszowskiego klubu zadecyduja dzisiejszy mecz tych drużyn.

Dziś także ostatnie mecze grupowe polskich klubów
O 17:30 Asseco Resovia Rzeszów - Trentino Volley, a o 20:30 PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań.

Wczoraj grała też piłkarska Liga Mistrzów - rozegrano 8 meczów 5 serii spotkań w grupach od A do D.