Kurek i Stoch sportowcami roku, Świątek z nagrodą za Debiut Roku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 08:00
Poranny Przegląd sportowy - 20 grudnia 2018.
Audio
  • Stoch i Kurek najlepszymi sportowcami, Świątek z nagroda za Debiut Roku
Plebiscyt Sportowy Polskiego Radia
Plebiscyt Sportowy Polskiego Radia Foto: Maciej Filipowicz

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się wczoraj Gala rozdania Nagród Sportowych Polskiego Radia. Siatkarz Bartosz Kurek został uznany za sportowca roku 2018 w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia. Kapituła Nagród Sportowych wybrała zwycięzców dziewięciu kategorii: mistrzem 2018 roku został Kamil Stoch, drużyną roku - reprezentacja siatkarzy, trenerem roku - Stefan Horngacher, debiutantem roku - Iga Świątek, za całokształt działalności w sporcie wyróżniono Agnieszkę Radwańską, sportowcami stulecia zostali Irena Szewińska, Halina Konopacka i Janusz Kusociński, trenerem stulecia - Felix Stamm, radowymi sprawozdawcami stulecia - Wojciech Trojanowski i Bohdan Tomaszewski, a nagrodę specjalną Kroniki Sportowej otrzymał Henryk Urbaś.

Rok się już kończy, nagrody rozdane a pływacy - jakby nigdy nic walczą w mistrzostwach kraju w Lublinie na krótkim basenie. Wczoraj pobili 4 rekordy kraju. Pływackie mistrzostwa Polski potrwają do soboty - no to czekamy na kolejne rekordy.

Trzy polskie kluby zaprezentowały się wczoraj w siatkarskiej Lidze Mistrzyń i Lidze Mistrzów. Siatkarki Chemika Police przegrały na wyjeździe z 0:3 z Fenerbahce Stambuł. Przegrali też siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle - we Włoszech 1:3 z Azimutem Modena. Za to Trefl Gdańsk wygrał u siebie 3:0 z Berline Recycling Volleys. 

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Czytaj także

Skra przegrała w Lidze Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 08:11
Poranny przegląd sportowy - 19 grudnia 2018.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wisła wypływa na prostą

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 19 grudnia 2018.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Bartnik - mistrz świata w strzelectwie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 21:31
Po 14 latach treningu został mistrzem świata i nagle... stał się popularny.
rozwiń zwiń