Super Bowl nie dla Seahawks

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 09:00
Seattle Seahawks z Sebastianem Janikowskim w składzie przegrali 22:24 z Dallas Cowboys w meczu pierwszej rundy play-off ligi NFL.
Seattle Seahawks
Seattle SeahawksFoto: Wikipedia / John Martinez Pavliga - CC BY 2.0

Przed spotkaniem trudno było wskazać wyraźnego faworyta, choć nieco większe szanse na awans do półfinału konferencji NFC dawano drużynie z Dallas, która była gospodarzem meczu. W pierwszej kwarcie tylko Cowboys byli w stanie zdobyć punkty, a dokładniej trzy oczka za celne kopnięcie z pola.

W drugiej części gry dwa razy celnie z pola kopnał Sebastian Janikowski i zrobiło się 6:3 dla Seahawks. Gospodarze potrafili jednak odpowiedzieć przyłożeniem z podwyższeniem i, gdy Janikowski nie trafił field goala w ostatniej sekundzie drugiej kwarty, schodzili na przerwę z prowadzeniem 10:6. Dodatkowo ostatnia próba polskiego kopacza skończyła się dla niego kontuzją, która utrudniła jego zespołowi grę w drugiej połowie.

Trzecia kwarta meczu należała do zespołu z Seattle. Przewagę "Jastrzębie" udokumentowały przyłożeniem z dwupunktowym podwyższeniem i prowadzeniem 14:10.

Najwięcej emocji dostarczyła kibicom czwarta kwarta. Dwa razy przyłożyli z podwyższeniem gospodarze i zdobyli wyraźną przewagę. Seahawks odpowiedzieli przyłożeniem z dwupunktowym podwyższeniem i zniwelowali straty do dwóch punktów. Zabrakło im już jednak czasu, by znów zagrozić "Kowbojom".

Cowboys wygrali mecz 24:22 i awansowali do półfinału konferencji NFC. Sebastian Janikowski swoje piąte podejście do fazy play-off kończy już na pierwszej rundzie, czyli tzw. wild card game. Dotychczas w finałowym meczu Super Bowl 40-letni kopacz grał raz, w 2002 roku w barwach Oakland Raiders.

***

W półfinałach rozgrywanych w Warszawie mistrzostw Polski w snookerze zagrają Grzegorz Biernadski, Kacper Filipak, Paweł Rogoza i Daniel Holoyda. Najstarszy z nich, Biernadski, ma...25 lat.

W Austrii sypie śnieg. Z powodu opadów sobotnie kwalifikacje do ostatniego konkursu TCS odwołano.

Sportowe podsumowanie dnia - 5 stycznia 2019.