Majchrzak i Świątek walczą dalej o turniej główny w Melbourne

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 9 stycznia 2019.
Kamil Majchrzak
Kamil MajchrzakFoto: Norbert Michalak

W tenisowym meczu Polska kontra Reszta Świata w kwalifikacjach do turnieju głównego Australian Open nasi tenisiści prowadzą na razie 2:1. Co prawda w pierwszej rundzie kwalifikacji odpadła Magdalena Fręch, za to pozostała dwójka czyli Iga Świątek i Kamil Majchrzak walczą dalej o awans do turnieju głównego.
Dziś nad ranem czasu polskiego Kamil Majchrzak wygrał z Kanadyjczykiem Braydenem Schnurem 6:4, 6:3. Aby awansować trzeba jeszcze pokonać dwóch rywali a pierwszym z nich będzie Amerykanin Noah Rubin.

Ola Król zdobyła kolejne punkty snowboardowego Pucharu Świata. Po drugim miejscu we wczorajszym slalomie równoległym dziś w zawodach drużynowych zajęła 8. miejsce startując w parze z Oskarem Kwiatkowskim.
Nasi snowboardziści najpierw okazali się lepsi od drugiej drużyny Chin, potem okazali się szybsi od bardzo mocnego zespołu Austrii 2, by w ćwierćfinale przegrać z pierwszą druzyną Szwajcarii. Druga nasza para Weronika Biela i Michał Nowaczyk została sklasyfikowana na 16. miejscu.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Multimedalistka rzutu młotem rozpoczęła pierwsze treningu po kontuzji.