Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 20:00
Sztafeta mieszana w short tracku wicemistrzami Festiwalu.
  • Magda Zych w rozmowie z trenerem Łukaszem Fabjańskim
Sztafeta mieszana w short tracku: Hanna Sokołowska, Mateusz Krzemiński, trener Łukasz Fabjański, Magdalena Zych i Mateusz MikołajukFoto: facebook Madzi Zych

5 medali przywiozą z Sarajewa młodzi polscy sportowcy uczestniczący w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).
W sobotę nasza sztafeta mieszana w short tracku zdobyła srebrny medal. W jej składzie byli: Hanna Sokołowska, Magdalena Zych, Mateusz Mikołajuk i Mateusz Krzemiński. Polacy minimalnie przegrali złoto z Węgrami.

Posłuchajcie rozmowy jaka po tym sukcesie z 15-letnią Magdą Zych przeprowadził jej trener Łukasz Fabjański - plik obok.

Wcześniej podczas EYOF Krzemiński wywalczył złoto na 500 m, a trzecia na tym dystansie była Zych.
Dwa medale w Sarajewie zdobyła także biegaczka narciarska Monika Skinder - złoty w sprincie techniką klasyczną i brązowy na 7,5 km także "klasykiem".

W klasyfikacji medalowej Festiwalu nasza reprezentacja zajęła 8. miejsce, wyprzedzając m.in. Niemców, Czechów czy Finów. Najwięcej medali - 12 (w tym 6 złotych), zdobyła reprezentacja Norwegii.

Magdalena Zych z brązowym medalem w short tracku - są już 3 medale EYOF.

Popołudniowy Przegląd Sportowy - 14 lutego 2019.