Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 17:00
Popołudniowy przegląd sportowy - 26 lutego 2019.
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Foto: Shutterstock

Podczas dwóch treningowych serii przed piątkowym konkursem narciarskich mistrzostw świata w Seefeld na normalnej skoczni Dawid Kubacki był w czołówce. Raz był trzeci i raz drugi. Kamil Stoch też nieźle - 2. i 19. miejsce. Wszyscy nasi skoczkowie dziś pokazali się z dobrej strony zajmując miejsca w pierwszej ""20. Kolejną sesję treningową zaplanowano na środę ale nie wiadomo jeszcze, czy Polacy wezmą w niej udział.

Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. To drugie zwycięstwo Norweżki w tegorocznych mistrzostwach świata. Wcześniej wygrała w biegu łączonym na 15 km. Srebrny medal, ze stratą 12,2 sek., zdobyła 19-letnia Szwedka Frida Karlsson, dla której jest to pierwszy krążek na imprezie tej rangi. Brąz wywalczyła inna z Norweżek Ingvild Flugstad Oestberg, która do zwyciężczyni straciła 35,6 sek. Najlepsza z Polek - Izabela Marcisz - była 35.

Jakub Przygoński zakończył Rajd Kataru na trzecim miejscu. Była to pierwsza runda Pucharu Świata w rajdach terenowych. Wygrała Nasser Al-Attiyah. Następną runda będzie Rajd Dubaju.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanej przez Norberta Michalaka.

Popołudniowy przegląd sportowy - 25 lutego 2019.

Jak się uczyć żeglowania, to od najlepszych - twierdzi Zuza Rybicka, mistrzyni świata i Europy juniorek w bojerach.

Poranny przegląd sportowy - 26 lutego 2019.