Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 08:00
Kamil Kościółek wywalczył brązowy medal w Nowym Sadzie.
Kamil Kościółek
Kamil KościółekFoto: PZZ/Szymon Sikora

Polscy zapaśnicy na mistrzostwach Europy do lat 23 rozgrywanych w serbskim Nowym Sadzie zdobyli 3 medale. 1 złoto, 1 srebro, 1 brąz. Najpierw złoto wywalczyła Natalia Strzałka (68 kg), potem srebro Patryk Ołenczyn (70 kg), a w niedzielę na najniższymi stopniu podium stanął Kamil Kościółek w kategorii 125 kg. W walce o brąz Kamil pokonał reprezentanta Mołdawii Samhana Jabraiłova 3:0.

Posłuchajcie co powiedział po zdobyciu medalu.

W Oslo-Holmenkollen polscy skoczkowie spisali się bowiem przeciętnie - najlepszy z nich Kamil Stoch był dopiero 13. Teraz narciarska karawana przenosi się z Oslo do Lillehammer aby dalej rywalizować w cyklu Raw Air.

Nasi sportowcy na Uniwersjadzie w Krasnojarsku znów dzielnie walczyli ale znów zabrakło medali. Wciąż mamy tylko 2 krążki - złoty i srebrny, co przy 103 medalach zdobytych przez Rosjan, w tym 36 złotych wygląda dość skromnie.

Hubert Hurkacz pokonał 6:2, 3:6, 6:4 Francuza Lucasa Pouille w drugiej rundzie turnieju tenisowego turnieju w Indian Wells. Polak w trzeciej rundzie zmierzy się z Japończykiem Kei Nishikorim.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

Sportowe podsumowanie dnia - 9 marca 2019.

Niedziela - Legia Fight Club - pięściarski memoriał trenera Andrzeja Gmitruka w ramach Grandy 39.