Kapitalny mecz Igi Świątek - Polka już w finale w Lugano

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:54
Kristyna Pliskova ograna w dwóch krótkich setach - teraz czas na Słowenkę Polonę Hercog.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: Darek Matyja

Iga Światek awansowała do finału tenisowego turnieju w Lugano wygrywając z Czeszką Kristyna Pliskovą 6:0, 6:1. Za awans do finału Polka otrzymała 180 punktów rankingowych i nagrodę wysokości ponad 21 tysięcy dolarów.

Ten mecz oglądało się z przyjemnością. Idze w pierwszym secie wychodziło dosłownie wszystko i po 24 minutach zakończyła tę partię bez straty gema 6:0. Po tak łatwym zwycięstwie w pierwszej partii warszawianka nie straciła koncentracji i drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 3:0 (w trzecim gemie obroniła 2 break pointy). Potem Czeszka zaczęła grać nico odważniej wygrywając gema przy swoim serwisie i mając kolejne dwa break pointy w piątym gemie. Ale i tym razem Polka wyszła cało z opresji wychodząc na 4:1. Ostatecznie drugi set dla Polki 6:1 (w siódmym gemie Iga po raz trzeci obroniła 2 break pointy) i teraz (po 54 minutach gry) może już myśleć o jutrzejszym finale - pierwszym w karierze w turnieju tej rangi.

Dobry występ w Szwajcarii zaowocował awansem do pierwszej setki rankingu WTA. Według wirtualnej klasyfikacji "live" warszawianka zajmuje w nim 88. miejsce. A może być... jeszcze lepiej. W finale Iga Świątek zmierzy się ze Słowenką Poloną Hercog. Bez względu na wynik tego meczu w kolejnym notowaniu rankingu WTA Świątek będzie pierwszą rakietą naszego kraju gdyż już teraz o 3 punkty wyprzedza Magdę Linette.

Utalentwana warszawianka wygrała z zawodniczka pierwszej "50" rankingu WTA.

Poranny Przegląd Sportowy - 12 kwietnia 2019.