Tyszanie mistrzami Polski w hokeju na lodzie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 23:00
GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 2:1 w szóstym meczu finałowym Polskiej Hokej Ligi. Tym samym Tyszanie wygrali serię 4:2 i sięgnęli po mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie.
Łyżwy hokejowe
Łyżwy hokejoweFoto: Norbert Michalak

Przed sobotnim meczem w Krakowie stan rywalizacji finałowej wynosił 3:2 dla hokeistów z Tych. Obrońcy mistrzowskiego tytułu pojechali do stolicy Małopolski skoncentrowani na zadaniu, jakim było przypieczętowanie finałowego zwycięstwa po czwartkowej wygranej na własnym lodowisku.

Pierwsze dwie tercje na remis - pierwsza 1:1, druga 0:0. O wszystkim zdecydowała ostatnia część meczu i gol Jakuba Witeckiego.

GKS po raz czwarty wywalczył mistrzostwo Polski. Dla Cracovii to trzeci srebrny medal w historii. Brąz zdobył Tauron KH GKS Katowice, który w rywalizacji o trzecie miejsce pokonał TatrySki Podhale Nowy Targ.

***

Adrenalina jak w Formule 1 i niemal zerowe koszty startu - wrak race to jedna z najciekawszych dyscyplin sportu motorowego.

Kristyna Pliskova ograna w dwóch krótkich setach - teraz czas na Słowenkę Polonę Hercog.

Na boiskach warszawskiego AWF-u odbył się w sobotę piąty turniej mistrzostw Polski w rugby siedmioosobowym kobiet. Rozgrywki ekstraligi zwyciężyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk.