Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 22:15
Sportowe Podsumowanie Dnia - 14 kwietnia 2019.
Zapasy
ZapasyFoto: Darek Matyja

Gevorg Sahakyan wywalczył srebrny medal mistrzostw Europy w zapasach. W niedzielnym finale kategorii do 67 kilogramów w stylu klasycznym reprezentant Polski przegrał z Turkiem Atakanem Yukselem.

Sahakyan był jedną z największych polskich nadziei na medal rozgrywanych w Bukareszcie mistrzostw Europy. W zeszłym roku pochodzący z Armenii zawodnik wywalczył brąz mistrzostw świata. W Bukareszcie znów pokazał się z dobrej strony.

W walce kwalifikacyjnej pokonał Armeńczyka Karena Aslanyana. W 1/8 finału uporał się z Białorusinem Jarosławem Kardaszem, a w ćwierćfinale - z Bułgarem Konstantinem Stasem. Na tym etapie Gevorg był już pewny walki o medale, ale szybko zagwarantował sobie miejsce na podium, wygrywając półfinał z Serbem Mate Nemesem.

Wszystkie walki Sahakyana w drodze do finału odbyły się w sobotę. Niemal 24 godziny później reprezentant Polski stanął na przeciw Turka Atakana Yuksela w pojedynku o złoto mistrzostw Europy. Lepszy okazał się rywal i Gevorg Sahakyan kończy mistrzostwa na drugim miejscu.

To trzeci polski medal w Bukareszcie - wcześniej na podium stawali Magomedmurad Gadżijew (brąz, styl wolny, kat. do 70 kg) oraz Zbigniew Baranowski (srebro, styl wolny, kat. do 92 kg).

Medal Gevorga był głownym tematem Sportowego Podsumowania Dnia na antenie Czwórki. Oprócz tego Maciej Filipowicz mówił, m.in. o wynikach tenisowych meczów naszych reprezentantów i Grand Prix Chin w Formule 1. Więcej w załączonym pliku dźwiękowym.

***

Robert Grzędowski

75. wygrany wyścig Lewisa Hamiltona w karierze.

Etiopczyk Regasa Mindaye Bejiga wygrał Orlen Warsaw Marathon. Najszybszy z Polaków, Marcin Chabowski, zajął 4. miejsce.

Trzysetowy finał turnieju WTA w Szwajcarii przegrany przez niespełna 18-letnią warszawiankę.