Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 08:01
Poranny przegląd sportowy - 7 maja 2019
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: A_Lesik / Shutterstock, Inc.

Po przegranej w finale Pucharu Polski piłkarze Jagiellonii Białystok nie zamierzają obejść się smakiem i wciąż liczą na udział w europejskich pucharach - żeby tak się stało na koniec sezonu muszą zająć co najmniej czwarte miejsce w lidze.  Wczoraj zrobili kolejny krok...
W ostatnim spotkaniu 34. kolejki ligowej pokonali 4:2 Pogoń Szczecin. To zwycięstwo było naprawdę ważne, gdyż Jagiellonia na 3 kolejki przed końcem zajmuje czwarte miejsce mając 3 punkty przewagi nad Cracovią i Zagłębiem Lubin.
W tabeli prowadzi Legia, która ma punkt przewagi nad Piastem Gliwice i 3 punkty nad Lechią Gdańsk. Sprawa tytułu rozstrzygnie się właśnie między tymi trzema drużynami.
Co ciekawe będzie to pojedynek korespondencyjny, gdyż w ostatnich trzech seriach meczów te zespoły nie spotkają się w bezpośrednich meczach. A karty w tej walce o mistrzostwo może rozdawać właśnie Jagiellonia, która zagra z każdą z tych trzech duży: najpierw z Piastem, potem z Legią a w ostatniej kolejce z Lechią.

Nazywa się Judd Trump, ma 29 lat i był prawdziwa rewelacją mistrzostw świata w snookerze.
Nie dość, że dotarł do finału to jeszcze w nim pokonał utytułowanego  4-krotnego mistrza, Johna Higginsa i to jak pokonała - 18:9. Trump w swojej karierze grał już raz w finale mistrzostw świta - było to w 2011 roku i wtedy przegrał walkę o tytuł właśnie z Higginsem.
Teraz przyszedł czas na rewanż.

***

Poranny przegląd sportowy - 6 maja 2019.

Michał Brychczy - wnuk Lucjana Bychczego miłość do piłki odziedziczył po dziadku i tacie.

Legia, Piast czy Lechia - która z tych drużyn będzie mistrzem Polski w piłce nożnej? Jaki zaspół wywalczy czwarte miejsce w tabeli.