Ajax czy Tottenham w finale Ligi Mistrzów?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:10
Popołudniowy przegląd sportowy - 8 maja 2019.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Wikipedia/Joern Fehrmann

Po wczorajszym niesamowitym meczu w piłkarskiej Lidze Mistrzów kibice na pewno liczą, że dzisiejszy drugi półfinał dostarczy podobnych emocji. Ajax Amsterdam zagra u siebie z Tottenhamem. Te drużyny pokazały już w tym sezonie, że potrafią stworzyć niezapomniane widowisko. Holendrzy w świetnym stylu wyeliminowali Real Madryt i Juventus Turyn. Z kolei Tottenham po szalonym meczu pokonał Manchester City. Wyspiarze muszą odrobić jednobramkową stratę z pierwszego spotkania, w którym zdecydowanie dominował Ajax.
Początek meczu w Amsterdamie o 21:00.

Kamil Majchrzak wygrał w dwóch setach 6:3, 7:6 z Rosjaninem Kiryłem Kiwatcewem. Był to mecz drugiej rundy challengera w Rzymie. Dla Majchrzaka to szósty wygrany mecz z rzędu bez straty seta. No i dobry prognostyk przed kwalifikacjami do wielkoszlemowego French Open.

Też w drugiej rundzie, ale turnieju zdecydowanie wyższej rangi, bo ATP Masters 1000 w Madrycie, będzie dziś grał Hubert Hurkacz. Przeciwnikiem Polaka będzie wyżej notowany Francuz Lucas Pouille.
W tym samym turnieju, ale w deblu zagra dziś Łukasz Kubot. Przeciwnikami Polaka i Brazylijczyka Marcelo Melo będą Holender Robin Haase i Afrykaner Raven Klaasen.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Maćka Filipowicza.