Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 22:22
Polka stoczyła dramatyczne boje w ćwierćfinale i półfinale ME.
Ewa Trzebińska
Ewa TrzebińskaFoto: Darek Matyja

Ewa Trzebińska, znana też kibicom pod panieńskim nazwiskiem Nelip, zdobyła brązowy medal w turnieju indywidualnym szpadzistek, podczas szermierczych mistrzostw Europy w Duesseldorfie.

Drogę do podium rozpoczęła od wygrania czterech z pięciu walk grupowych. W 1/32 finału pokonała Brytyjkę Susan Marię Sicę 15:6, a później równie pewnie zwyciężyła Rumunkę Biancę Beneę 15:9 i Węgierkę Dorinę Budai 15:6. Potem stoczyła dramatyczne walki w ćwierćfinale i półfinale.

W ćwierćfinale pokonała Ukrainkę Ołena Krywicka 15:14 zadając decydujące trafienie w ostatniej sekundzie walki. Polka przegrywała już 9:12, ale w końcówce wyrównała i zdołała zadać decydujące trafienie.
W półfinale przegrała po dogrywce z Francuzką Marie-Florence Candassamy 11:12.

Ewę czeka jeszcze występ w drużynie podczas ME.

Posłuchajcie co Ewa powiedziała zaraz po zdobyciu medalu - plik obok.

***

Polacy pokonali Australię oraz faworyzowaną Łotwę i prowadzą w grupie.

Piotr Chomicki, Leszek Śedziona i Edwin Kowszewicz i ich najnowsza książka "Rocznik piłkarski 1923. Polska. Europa. Świat".

Medalistka akademickich mistrzostw Polski w jeździectwie o jednej z najtrudniejszych konkurencji jaką jest... ujeżdżenie.