Tomasz Kaczor mistrzem Igrzysk Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 17:01
Popołudniowy przegląd sportowy - 26 czerwca 2019.
Tomasz Kaczor
Tomasz KaczorFoto: screen/Facebook/Tomasz Kaczor

W Mińsku na Białorusi trwają Igrzyska Europejskie, w których oczywiście startują nasi reprezentanci. I trzeba przyznać robią to zero-jedynkowo. Albo przegrywają i nie zdobywają medali albo też te medale zdobywają, z tym że są to - jak do tej pory - tylko i wyłącznie medale złote. Tak było w przypadku synchronicznych skoków na trampolinie gdzie mistrzami zostali:  Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski... Tak też było w przypadku Tomasza Kaczora, który pokonał wszystkich rywali w wyścigu kanadyjkarzy na 1000 metrów i tym samym zdobył złoto Igrzysk Europejskich.

Szansę na kolejne złoto - no bo brąz ma już zapewniony - ma także nasza pięściarka Karolina Koszewska, która dziś  awansowała do półfinału pokonując Rosjankę Jarosławę Jakuszynę.

W Mińsku Igrzyska Europejskie, a w Londynie trwają kwalifikacje do Wimbledonu. Bardzo dobrze spisał się dziś w drugiej rundzie Kamil Majchrzak, który wygrał w dwóch setach 7:6, 6:3 z zawodnikiem z Indii - no i teraz wyzwanie przede mną - Ramkumarem Ramanathanem. Tak więc jeszcze tylko jedna wygrana dzieli Polaka od awansu do turnieju głównego.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Dziewczyny na medal... - złoty Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Popołudniowy Przegląd Sportowy - 25 czerwca 2019.

Poranny przegląd sportowy - 26 czerwca 2019.