Dylematy Heynena

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 17:01
Pięciu siatkarzy z Chicago dołączy do kadry w Zakopanem.
Audio
  • Heynen ma z czego wybierać, szpadzistki dobrze rozpoczęły MŚ
Siatkówka
SiatkówkaFoto: Materiały prasowe FIVB

W Budapeszcie rozpoczęły się mistrzostwa świata w szermierce. Dziś rozegrano kwalifikacje szpadzistek i szablistów. Nasze szpadzistki czyli Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska i Barbara Rutz pomyślnie przeszły fazę grupową oraz wygrały pierwsze walki pucharowe i są w komplecie w gronie 64 najlepszych zawodniczek świata.
Do fazy pucharowej nie zakwalifikował się nasz szablista - Jakub Ociński. Jutro kwalifikacje szpadzistów i florecistek. Szpadzistki o indywidualne medale powalczą w czwartek, a turniej  drużynowy zostanie rozegrany w niedzielę.

W ostatnich dniach to jednak nie szermierka, a siatkówka wzbudzała największe zainteresowanie polskich kibiców.
A byliśmy zainteresowani aż czterema naszymi zespołami... 
Jeden zespół - i specjalnie używam tu określenia "jeden" a nie pierwszy - ten z większością mistrzów świata, spokojnie trenował w Zakopanem przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.
Inny zespół - nazwijmy go umownie drugim - walczył w finale Ligi Narodów w Chicago i po zwycięstwie z Brazylią zajął w nim trzecie miejsce,
Po turnieju w Chicago Vital Heynen zdecydował się dołączyć do składu w Zakopanem 5 siatkarzy z brązowego zespołu - Bartosza Bednorza, Bartosza Kwolka, Łukasza Kaczmarka, Macieja Muzaja i Karola Kłosa.  Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich odbędzie się w dniach  9–11 sierpnia w Gdańsku.

Trzecia drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego grała na Uniwersjadzie i do kraju z Neapolu przywiozła srebro. A kolejna - już czwarta nasza reprezentacja - przygotowywała się w Żyrardowie do mistrzostw świata do lat 21 w Bahrajnie - pierwszy mecz już w czwartek - z... Brazylią.

Jakby tego wszystkiego było mało to nasze siatkarki do lat 20 grają w Meksyku w mistrzostwach świata i po dwóch wygranych w grupie zapewniły sobie awans do dalszej fazy turnieju...

Nie ma co... polska siatkówka to potęga...

***

Darek Matyja

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Srebro siatkarzy na Uniwersjadzie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 22:40
Sportowe Podsumowanie Dnia - 13 lipca 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki mecz! Djoković mistrzem Wimbledonu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 20:00
Serb Novak Djoković wygrał wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach Wimbledonu. W pełnym drmaturgii finale pokonał Szwajcara Rogera Federera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siatkarze trzecim zespołem Ligi Narodów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 09:00
Polska wygrała 3:0 z Brazylią w meczu o III miejsce turnieju Final Six.  
rozwiń zwiń