Legia gra dalej, Liverpool zdobył Superpuchar

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 08:01
Legia wygrała z Atromitosem i walczy dalej o Ligę Europy. Liverpool wygrał po karnych z Chelsea w meczu o Superpuchar UEFA.
Kibice Legii
Kibice Legii Foto: Darek Matyja

Legia Warszawa awansowała do czwartej, decydującej rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europy. Po bezbramkowym remisie u siebie, w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy Legia wygrała w Atenach z Atromitosem 2:0. Pierwszego gola dla zespołu z Warszawy w 29 minucie strzelił obrońca Paweł Stolarski. Wynik meczu w 51 minucie ustalił gruziński pomocnik Legii Walerian Gwilia. Następnym przeciwnikiem wicemistrzów Polski będzie duńskie Midtjylland lub Glasgow Rangers. Szkoci wygrali na wyjeździe 4:2 i w dzisiejszym rewanżu (o 20:45) są zdecydowanym faworytem .

Liverpool wygrał piłkarski Superpuchar Europy. W spotkaniu rozgrywanym w Stambule  pokonał po serii rzutów karnych inny angielski klub Chelsea. Po 120 minutach gry był remis 2:2. Pierwszą bramkę w 36. minucie zdobył francuski napastnik Chelsea Olivier Giroud. W 48. minucie wyrównał senegalski napastnik Liverpoolu Sadio Mane. W dogrywce w 95. minucie drugą bramkę dla Liverpoolu zdobył Mane, a w 101. minucie po strzale z rzutu karnego wyrównał pomocnik klubu z Londynu - Jorginho. W serii rzutów karnych pomylił się napastnik Chelsea Tammy Abraham i Liverpoolu wygrał 5-4. To czwarty Superpuchar Europy w dorobku Liverpoolu.

Iga Świątek odpadła w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA w Cincinnati. 18-letnia warszawianka przegrała ze starsza o 5. lat, 20. w światowym rankingu Estonką Anett Kontaveit 4:6, 6:7 (2-7).

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Poranny przeglad sportowy - 14 sierpnia 2019.

Legia wywalczyła awans do kolejnej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Liverpool i Chelsea graja o  Superpuchar.

Dwukrotna medalistka Uniwersjady w Neapolu o swojej karierze i walce o igrzyska olimpijskie.