Hubert Hurkacz z tytułem w Winston-Salem!

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 01:20
Hubert Hurkacz wygrał z Francuzem Benoit Paire w finale turnieju ATP Tour 250 na twardych kortach w amerykańskim Winston-Salem. To pierwsze zwycięstwo tenisisty z Wrocławia w zawodach tej rangi.
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Foto: foter.com/kyle tsui

Pierwszy set finału w Winston-Salem ułożył się idealnie dla Huberta Hurkacza. Polak szybko przełamał serwis Francuza i nie oddał przewagi do końca partii, którą wygrał 6:3. Drugi set miał podobny przebieg, ale zawodnicy zamienili się miejscami, tzn. Paire okazał się lepszy i wygrał w gemach 6:3.

Decydująca trzecia partia była kilkukrotnie przerywana z powodu opadów deszczu, a więcej zimnej krwi zachował Hubert Hurkacz. Polak zagrał koncertowo i wygrał tego seta 6:3. W całym meczu było więc 2:1, co oznacza, że Polak sięgnął po swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach głównego cyklu ATP.

Ostatnim polskim tenisistą, który tego dokonał był Wojciech Fibak... w 1982 roku. Hubert Hurkacz zakończył oczekiwanie polskich kibiców na kolejny taki tytuł, Pokazał też, że przed wielkoszlemowym US Open jest w znakomitej formie.

***

Robert Grzędowski

Fręch zagra w US Open, Majchrzak też - jako "szczęśliwy przegrany"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 08:00
Magdalena Fręch pokonała Hiszpankę Paulę Badosę w ostatniej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju US Open.

Sportowe Podsumowanie Dnia - 24 sierpnia 2019.

Wielkie zwycięstwo Magdy Linette!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 22:40
Magda Linette wygrała turniej WTA w Nowym Jorku. To największy w sukces w karierze polskiej tenisistki.