Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 08:01
Fajdek i Nowicki oraz Święty-Ersetic i Baumgart-Witan w finałach MŚ.
Piotr Lisek
Piotr Lisek Foto: Paweł Skraba

Piotr Lisek zajął trzecie miejsce w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze. Polak skoczył 5,87 metra. Mistrzem został Amerykanin Sam Kendricks, a wicemistrzem Szwed Armand Duplantis - obaj skoczyli 5,97 metra.
We wtorek bardzo dobrze spisali się też inni nasi reprezentanci. Do finału rzutu młotem bez kłopotów awansowali Paweł Fajdek (79,24 m) i Wojciech Nowicki (77,89 m), którzy już w pierwszych próbach osiągnęli wymagane minimum kwalifikacyjne.
W finale biegu na 400 metrów zobaczymy też Justynę Święty-Ersetic (50,96 s) i Igę Baumgart-Witan (51,02 s).
Natomiast do półfinału biegu na 400 metrów przez płotki zakwalifikowała się Joanna Linkiewicz.
Poniżej oczekiwań zaprezentował się natomiast Krystian Zalewski, który zajął ostatnie 15. miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym.

Trening strzelecki na boisku w północnym Londynie urządzili sobie piłkarze Bayernu Monachium. W meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów wygrali na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur aż 7:2. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Porannego Przeglądu Sportowego przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.