Kurek najskuteczniejszym zawodnikiem meczu z Japonią, zdobył 15 punktów.
  • Siatkarze wygrali z Japonia, Kurek najskuteczniejszy
Bartosz Kurek
Bartosz Kurek Foto: Darek Matyja

Polscy siatkarze nie zwalniają tempa. Po brązowym medalu mistrzostw Europy teraz grają w Pucharze Świata w Japonii. Co prawda skład mocno się różni od tego z mistrzostw Europy, ale wyniki - jak na razie - bliźniaczo podobne. Wczoraj Polacy wygrali z Tunezją 3:0, a dziś pokonali  3:1 Japończyków (w setach 25:23, 25:17, 19:25, 25:17), którzy wcześniej z kwitkiem odprawili Włochów 3:0.
Zwycięstwo cieszy, ale chyba jeszcze bardziej powrót na parkiet po długiej przerwie spowodowanej kontuzją - Bartosza Kurka.
Dziś rozegrał cztery sety i może nie błyszczał tak jak zwykle swoje zrobił - zdobył 15 punktów i co najważniejsze nie było widać aby dokuczał mu jakikolwiek ból.
Jutro nasi siatkarze mają dzień przerwy, a pojutrze spotkanie z Amerykanami.

Dnia przerwyy nie mają natomiast nasi lekkoatleci, którzy walczą w Katarze w mistrzostwach świata. Wczoraj cieszyliśmy się z brązowego medalu Piotra Liska w skoku o tyczce, ewczesniej srebro w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow  - no a dziś naszą uwagę znów najmocniej będzie skupiał finał rzutu młotem - z tym, że w wykonaniu mężczyzn. Wystapi w nim dwóch Polaków - Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek.
Jeden i drugi to kandydaci do podium, a nawet do złota.
Finał rzutu młotem rozpocznie się o 20:40.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.