Wojciech Nowicki i kobieca sztafeta 4x400 z tytułami mistrzów igrzysk wojskowych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:07
Już 10 złotych medali polskich sportowców-żołnierzy w Wuhan. Złoto w sobotę wywalczył też Michał Rozmys w biegu na 1500 metrów.
Wojciech Nowicki
Wojciech Nowicki Foto: Darek Matyja

Kobieca sztafeta 4x400 metrów oraz Wojciech Nowicki zdobyli złote medale 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. Nasza sztafeta ukończyła rywalizację z czasem 3:27,84, a Nowicki rzucił 77,38 metra, czyli o 31 krócej niż w finale mistrzostw świata w Dosze, gdzie zdobył brąz.

W sobotę nasi żołnierze-lekkoatlecie jeszcze 3 razy stawali na podium. Najlepszy w biegu na 800 metrów był Michał Rozmys, a Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w tym biegu. Brąz zdobyła nasza męska sztafeta 4x400.

W sumie Polacy zdobyli w Wuhan już 58 medali. Jutro ostatni dzień rywalizacji.

***

Polscy lekkoatleci zdobyli w środę dwa tytuły mistrzów Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan.

Pasjonująca walka o medal polskiej łuczniczki Sylwii Zyzańskiej w Wuhan.

Rozmys pierwszy, Lewandowski trzeci w biegu na 1500 metrów na igrzyskach wojskowych.