Szachistki walczą o medal w Batumi

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 12:00
Polskie szachistki po 6 rundach DME w Batumi zajmują 5. miejsce i dziś grają z Rosjankami.
Karina Cyfka
Karina CyfkaFoto: Darek Matyja

W Batumi w Gruzji trwają drużynowe mistrzostwa Europy w szachach. W szóstej rundzie Polki zremisowały 2:2 z drugą drużyną Gruzji i zajmują w klasyfikacji mistrzostw 5. miejsce. Dziś zagrają z prowadzącymi w mistrzostwach szachistkami z Rosji

Posłuchajcie co przed tym meczem powiedziała Karina Cyfka, znana wcześniej kibicom pod nazwiskiem Szczepkowska.

Z ostatniej chwili:
Polki przegrały z Rosjankami 0:4 i spadły na 10. miejsce.

W mistrzostwach gra także męski polski zespół, który po 6 rundach jest 17. W ostatnim meczu Polacy zremisowali z Hiszpanami 2:2 i dziś zagrają z Estończykami.

Polacy wygrali 2,5:1,5 z Estończykami i awansowali i awansowali na 12. miejsce.

Do zakończenia mistrzostw pozostały jeszcze trzy rundy. Medalistów poznamy w sobotę.

***

Trwa głosowanie na "jedenastkę stulecia" polskiego futbolu - jednym z kandydatów jest Włodzimierz Lubański.

Podczas 7. Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych polscy pływacy zdobyli 13 medali - wśród medalistów był Radosław Kawęcki.

Legia I pokonała Widzew Łódź, a Legia II wygrała z Odrą Opole w 1/16 finału Pucharu Polski.