Dobry występ Małgorzaty Synowiec w Pra Loup

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 08:00
Małgorzata Synowiec zajęła dziewiąte miejsce w rywalizacji kobiet podczas drugich w sezonie zawodów mistrzostw świata w ice crossie.
Małgorzata Synowiec (trzecia od lewej)
Małgorzata Synowiec (trzecia od lewej)Foto: Joerg Mitter / Red Bull Content Pool

Drugie zawody w sezonie Red Bull Ice Cross World Championship odbyły się w sobotę we francuskim ośrodku narciarskim Pra Loup. Na efektownym lodowym torze zaprezentowała się tym razem tylko jednoosobowa reprezentacja Polski, czyli Małgorzata Synowiec.

Lista startowa z najmocniejszymi kobietami w stawce zwiastowała trudne zadanie, ale nasza reprezentantka spisała się bardzo dobrze. Ukończyła rywalizację na dziewiątej pozycji, choć - jak sama mówi - mogło być nawet lepiej. Posłuchajcie wypowiedzi Gosi w załączonym pliku dźwiękowym.

Synowiec wystartowała też w rywalizacji juniorów - bez podziału na kobiety i mężczyzn. Zajęła w niej 13. miejsce. W Pra Loup zabrakło innych reprezentantów Polski, m.in. Łukasza Korzestańskiego, który w zawodach otwarcia sezonu w austriackim Judenburgu był dziesiąty.

***

Robert Grzędowski

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Predazzo.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała z reprezentacją Turcji 2:3 (25:19, 18:25, 25:23, 31:33, 11:15) w półfinale olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego.