Weronika Baszak w finale singla juniorek w Melbourne

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 16:50
Dominic Thiem zagra z Novakiem Djokovicem w finale gry pojedynczej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open.
Weronika Baszak 1
Weronika Baszak 1Foto: facebook Weroniki Baszak

Dominic Thiem będzie finałowym rywalem Serba Novaka Djokovica. Dziś Austriak w czterech setach pokonał Niemca Alexandra Zvereva 3:6, 6:4, 7:6 (7-3), 7:6 (7-4).
W finale kobiet zagrają Amerykanka Sofia Kenin i Hiszpanka Garbine Muguruza.
W Melbourne także mieliśmy dziś polski finał. W grze podwójnej juniorów Mikołaj Lorens i Łotysz Karlis Ozolins przegrali z Rumunem Nicholasem Davidem Ionelem i Szwajcarem Leandro Riediem 7:6 (10-8), 5:7, 4-10.
Polskich finałów w Melbourne nie koniec... Gdyż w finale singla juniorek wystąpi Weronika Baszak. 17-letnia Polka wygrała z Niemką Alexandrą Vecic 7;5, 2:6, 6:2.
O tytuł Baszak zagra z reprezentantką Andory - Victorią Jimenez Kasintsevą.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Popołudniowego przeglądu sportowego.

***

W piątek w Kinszasie Michał Cieślak powalczy o pas mistrza świata w boksie.

21 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu.

Sezon lodowego pływania rozpoczęty - po Pucharze Świata w Chinach mistrzostwa świata w Słowenii.