Kajetanowicz tuż za podium w Rajdzie Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 14:00
Kajetan Kajetanowicz zajął czwarte miejsce w klasie WRC3 podczas Rajdu Meksyku.
Kajetanowicz na trasie Rajdu Meksyku
Kajetanowicz na trasie Rajdu MeksykuFoto: materiały prasowe Lotos Rally Team

Kajetan Kajetanowicz i pilot Maciej Szczepaniak startem w Rajdzie Meksyku rozpoczęli udział w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata. "Kajto" po raz pierwszy jechał nową Skodą Fabią R5 evo i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji WRC3.

Posłuchajcie, jak polski kierowca podsumował start w Rajdzie Meksyku. Jego wypowiedź w załączonym fragmencie Wiadomości Czwórki.

Impreza w Ameryce Środkowej została skrócona z powodu epidemii koronawirusa. Odwołano niedzielne odcinki specjalne, ale kierowcy i tak podzielili się pełną pulą punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw. To dlatego, że przejechali ponad 75% planowanych odcinków rajdu.

W klasyfikacji WRC3 najlepszy okazał się Boliwijczyk Marco Bulacia Wilkinson jadący Citroenem C3. Cały rajd i najważniejszą klasę WRC wygrał Francuz Sebastien Ogier, który zanotował pierwsze zwycięstwo w barwach Toyoty.

***

Jakub Słomiński i Maciej Jóźwik odpadli w 1/16 kwalifikacji olimpijskich w Londynie.

Nie odbędą się zaplanowane na 21 marca ostatnie zawody w cyklu mistrzostw świata ice cross. Zwycięzców klasyfikacji generalnej poznaliśmy więc wcześniej.

Włoch Sandro Pertile staje przed trudnym zadaniem kontynuowania pracy Waltera Hofera.