Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 08:01
Lechia Gdańsk zagra w finale piłkarskiego Pucharu Polski z Cracovią.
Puchar Polski
Puchar PolskiFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Lechia Gdańsk awansowała do finału piłkarskiego Pucharu Polski. W spotkaniu półfinałowym pokonała w Poznaniu Lecha po rzutach karnych. W podstawowym czasie gry był remis 1:1.
W finale 24 lipca w Lublinie obrońcy trofeum zmierzą się z Cracovią, która we wtorek pokonała Legię Warszawa 3:0.

Rośnie forma Piotra Liska, który skoczył o tyczce 5,62 m i zajął trzecie miejsce w mityngu w szwedzkim Karlstad. Zwycięzcą został rekordzista świata Armand Duplantis, który skoczył 5,72 m. To drugi zagraniczny mityng w ciągu ostatnich dni, w którym Piotr Lisek wziął udział. Trzykrotny medalista mistrzostw świata pięć dni wcześniej zaliczył zaledwie 5,35 i był piąty.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.