Finał US Open bez Amerykanek

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 07:50
Serena Williams przegrała z Wiktorią Azarenką w półfinale turnieju w Nowym Jorku.
Wiktoria Azarenka
Wiktoria Azarenka Foto: Shutterstock

Nie będzie 24. tytułu wielkoszlemowego w karierze Sereny Williams. Amerykanka przegrała w półfinale w Nowy Jorku po trzysetowym meczu z Wiktorią Azarenką. Pierwszy set nie wskazywał na to że sześciokrotna zwyciężczyni nie awansuje do finału, gdyż wygrało go do 1. Później do głosu doszła jednak Białorusinka która wygrał dwie kolejne partie po 6:3.
W drugim półfinale do wyłonienia finalistki też potrzebne były trzy sety. Japonka Naomi Osaka pokonała w tym meczu Amerykankę Jennifer Brady 7:6, 3:6, 6:3

Dziś w nocy czasu polskiego na kortach w Nowym Jorku rozegrane zostaną półfinały mężczyzn. Hiszpan Pablo Carreno Busta z Niemcem Alexandrem Zverevem oraz Rosjanin Danił Miedwiediew z Austriakiem Dominickiem Thiemem.