Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 14 września 2020.
Dominic Thiem
Dominic ThiemFoto: Printscreen z Twitter

Austriak Dominic Thiem wygrał wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open, pokonując w finale Niema Alexandra Zvereva 2:6, 4:6, 6:4, 6:3 i 7:6. Po pierwszych dwóch setach finałowego meczu wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Skazywany na przegraną Niemiec grał bowiem bardzo skutecznie i wygrał obie partie - pierwszą do dwóch, a drugą do czterech. I kiedy wszyscy szykowali się, że mecz zakończy się pewnym zwycięstwem Aleksandra Zvereva, faworyzowany Austriak wziął się za odrabianie strat. Theim wygrał kolejne dwa sety do czterech i do trzech i o tym, kto zostanie mistrzem US Open zadecydował dopiero piąty set. I tu dopiero zaczęło się widowisko pełne zwrotów akcji. Ostatecznie o tytule zadecydował dopiero tie-break wygrany przez Dominika Theiema 8-6, po którym Austriak mógł się cieszyć z pierwszego w karierze wygranego turnieju wielkoszlemowego.
Przypomnijmy, że w rywalizacji kobiet w tegorocznym US Open Japonka Naomi Osaka pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.

Więcej informacji sportowych - m.in. z boisk piłkarskich i siatkarskich parkietów - znajdziecie w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Norberta Michalaka.