Mocne otwarcie AMP w lekkoatletyce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 18:15
Pia Skrzyszowska wygrywa bieg na 100 metrów przez plotki, ustanawiając rekord Polski do lat 20.
Pia Skrzyszowska
Pia SkrzyszowskaFoto: Darek Matyja

Od mocnego uderzenia rozpoczęły się w poniedziałek Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce.
Pia Skrzyszowska wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z kapitalnym wynikiem 13,01 sekundy - to nowy rekord Polski do lat 20 i rekord życiowy sprinterki AZS-AWF Warszawa. Skrzyszowska jeszcze w niedzielę startowała w Mistrzostwach Polski Juniorek w Radomiu - gdzie zdobyła dwa złote medale - w biegu na 100 metrów i na 100 metrów przez płotki. Drugie miejsce, także z bardzo dobrym czasem -13,08 sekundy, zajęła Klaudia Wojtunik. Trzecia była Zuzanna Hulisz - 13,40 sekundy.

Posłuchajcie co Pia powiedziała po zdobyciu mistrzostwa.

Najszybsza płotkarka zawodów w Łodzi nie otrzymała jednak złotego medalu gdyż nie jest studentka, a jedynie reprezentuje studencki klub. Podobnie jak Dominik Staśkiewicz, który wygrał bieg na 110 metrów przez płotki z wynikiem 14,25 s.
W biegach na 400 metrów zwyciężyli Aleksandra Gaworska (53,25 s) i Mateusz Rzeźniczak (46,86 s)

AMP w lekkoatletyce potrwają do środy.

***

Medaliści mistrzostw Polski seniorów wystartują w Radomiu.

W Radomiu rozpoczęły się w piątek lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów. Słoneczna pogoda pomogła sprinterom w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów.

Przez trzy dni w Radomiu o medale walczyli najlepsi młodzi polscy lekkoatleci.