Polska wygrała z Finlandią 5:1, trzy gole Grosickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 07:45
Reprezentacja Polski w piłce nożnej sprawdziła formę przed Ligą Narodów. Klasyczny hat-trick Grosickiego w pierwszej połowie.
Kamil Grosicki podczas meczu reprezentacji Polski
Kamil Grosicki podczas meczu reprezentacji PolskiFoto: Shutterstock/MediaPictures.pl

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu w Gdańsku Finlandię 4:1. Zespół Jerzego Brzeczka prowadził do przerwy 3:0 po trzech golach Kamila Grosickiego - w 9., 18. i 38. minucie. Czwartą bramkę dla naszej drużyny strzelił Krzysztof Piątek w 53 minucie, a piątą - Arkadiusz Milik w 87. minucie.
W meczu z Finami selekcjoner dał szansę kilku młodym zawodnikom, sprawdzając ich przydatność dla reprezentacji. W kadrze zadebiutowali: bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz Sebastian Walukiewicz, Michał Karbownik, Paweł Bochniewicz i Alan Czerwiński.
Nie zagrało natomiast kilku podstawowych reprezentantów, m.in. Robert Lewandowski i Kamil Glik.
Mecz w Gdańsku był sprawdzianem formy przed spotkaniami Ligi Narodów z Włochami - 11 października oraz z Bośnią i Hercegowina - 14 października.

O tym meczu oraz o innych wydarzeniach sportowych znajdziecie więcej w Porannym przeglądzie sportowym autorstwa Roberta Grzędowskiego.

***

Piłkarska reprezentacja Polski sprawdzi formę przed meczami Ligi Narodów.

Po awansie do półfinału Roland Garros w singlu, Iga Świątek dziś awansowała do półfinału debla w Paryżu.

Cztery walki na zawodowym ringu i cztery wygrane... Jak dalej potoczy się zawodowa kariera pięściarki laury Grzyb.