Iga Świątek mistrzynią Roland Garros

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 22:00
Po raz pierwszy w historii Polka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy - Iga Świątek zdobyła Paryż wygrywając 7 meczów z rzędu... bez straty seta.
  • Wiadomości Czwórki - Iga zdobyła Paryż
  • Sportowe podsumowanie dnia - Iga Świątek tenisową królową Paryża
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: arch. Tomasza Świątka

Po raz pierwszy w historii Polka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy. Dokonała tego w Paryżu 19-letnia Iga Świątek, która dziś pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4,  6:1.
Iga świetnie rozpoczęła dzisiejszy finał wygrywając gema serwisowego "na sucho", a za chwilę przełamała Kenin i po 6 minutach gry było już 2:0. Potem kolejny gem serwisowy - tym razem do 15-tu i 3:0.  Amerykanka nie zamierzała jednak się poddawać i walczyła o każdą piłkę, szybko doprowadzając do stanu 3:3. Od tej chwili na korcie w stolicy Francji była już walka na całego. Iga nie trafiała pierwszym serwisem , co nie ułatwiało jej zadania, robiła więcej od rywalki niewymuszonych błędów, ale za to grała świetne skróty, z którym zupełnie nie radziła sobie Kenin. Efekt dwa kolejne gemy - choć po walce - ale dla Polki i zrobiło się 5:3. W kolejnym gemie Iga nie wykorzystała setbola przy własnym serwisie i dała się przełamać. Za to w 10.gemie pierwszego seta to Iga była górą i zakończyła tę partię zwycięstwem 6:4. Pierwszy set trwał 52 minuty.

Drugi set zaczął się od przegranego serwisu Igi, której jednak wcale to nie zdeprymowało i po chwili odebrała rywalce podanie doprowadzając do remisu 1:1. W kolejnym gemie Polka częściej trafiała już pierwszym podaniem i wyszła na prowadzenie 2:1. Wtedy Amerykanka poprosiła o przerwę medyczną... Ta przerwa niewiele jednak dała Kenin gdyż Iga wygrała kolejne 4 gemy i wygrała seta 6:1 zwyciężając w tegorocznym Roland Garros.
Iga wygrała siódmy mecz w Paryżu bez straty seta.

Historia dzieje się na naszych oczach.

O meczu Igi było też w sportowym podsumowaniu dnia - posłuchajcie.

***

Tylko 3 gemy oddała Iga Świątek Argentynce Nadii Podoroskiej i awansowała do finału turnieju w Paryżu.

Polka nie zdołała awansować do finału gry podwójnej Roland Garros.

W Paryżu Iga Świątek zagra dziś w finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros.