Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 08:01
Poranny przegląd sportowy - 30 listopada 2020.
Piłka nożna
Piłka nożnaFoto: Wikimedia Commons/Tsutomu Takasu/Cc-BY-2.0

Zmiana lidera w piłkarskiej ekstraklasie. A to wszystko za sprawą remisu Legii Warszawa z Piastem Gliwice 2:2 oraz wygranej Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań 1:0.
W tym pierwszym meczu emocji nie brakowało. piłkarze trenera Czesława Michniewicza dwukrotnie obejmowali prowadzenie, po golach Bartosza Kapustki i Czecha Tomasa Pekharta z rzutu karnego, ale gliwiczanie za każdym razem potrafili odpowiedzieć - w 29. minucie gola na 1:1 strzelił Piotr Malarczyk, a w 79. na 2:2 - Jakub Świerczok.
W drugim niedzielnym spotkaniu Raków dość szczęśliwie pokonał beniaminka Wartę Poznań 1:0. Jedynego gola strzelił w 90. minucie z rzutu karnego  łotewski napastnik Vladislavs Gutkovskis.

W poniedziałek, na zakończeni 11. kolejki, Lechia zmierzy się w Gdańsku z Lechem Poznań.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu, przygotowanego przez Norberta Michalaka.

***

Sportowe podsumowanie dnia - 28 listopada 2020.

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce.

Panczeniści Karolina Bosiek i Artur Nogal zdobyli złote medale podczas mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim.