Medale, rekordy i powroty w Biłgoraju

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 09:30
Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów zakończone.
Adrian Zieliński (na najwyższym stopniu podium) i Paweł Szmeja (w czerwonym dresie) - MP Biłgoraj 2020Foto: pzpc/screen z transmisji

To były bardzo udane mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Przez cztery dni w Biłgoraju walczyli najlepsi krajowi sztangiści i sztangistki. W niedzielę - ostatniego dnia rywalizacji - o medale rywalizowali mężczyźni w cięższych kategoriach wagowych. Nie zabrakło rekordów Polski, zaciętej walki o tytuły i... spektakularnych powrotów. W walce o medale mistrzostw kraju po czteroletniej przerwie zaprezentował się mistrz olimpijski z Londynu - Adrian Zieliński, który spisał się dobrze zdobywając złoto w kategorii do 96 kg. Srebro w tej kategorii wśród seniorów zdobył Paweł Szmeja, któremu na nawiązanie walki z Zielińskim nie pozwoliły problemy żołądkowe.
Bardzo zacięta rywalizacja była natomiast w kategorii do 89 kg. Mistrzem został Bartłomiej Adamus, który o 5 kg w dwuboju wyprzedził Krzysztofa Zwarycza.

Najlepszym sztangistą mistrzostw, wg. punktacji Sinclaira został Arkadiusz Michalski z wynikiem 419,64 pkt. Michalski zwyciężył w kategorii powyżej 109 kg dźwigając 390 kg w dwuboju.

Posłuchajcie co po swoich startach powiedzieli: Tomasz Rosoł, Bartłomiej Adamus i Paweł Szmeja.