Minimalna przegrana Polski z Hiszpanią

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 08:01
Polscy piłkarze ręczni byli bardzo blisko zwycięstwa z faworyzowaną Hiszpanią w swoim drugim meczu mistrzostw świata. Przegrali jednak 26:27.
Piłka ręczna
Piłka ręcznaFoto: Darek Matyja

Po wygranej z Tunezją na rozpoczęcie mistrzostw "biało-czerwonych" czekało w drugim meczu o wiele trudniejsze zadanie. Zmierzyli się z jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa - Hiszpanią. Od początku spotkania nasi walczyli dzielnie i stawiali opór Hiszpanom. Skupienie w obronie pozwoliło, mimo kilku błędów w ataku, na wynik 11:14 po pierwszej połowie.

W drugiej części gry Polacy zaczęli kiepsko, ale po kilku minutach wrzucli wyższy bieg i odrobili straty. Przez ostatnie 15 minut mecz był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie była w stanie zbudowac sobie bezpiecznej przewagi. Ostatecznie naszym zabrakło jednak czasu i nie zdołali wygrac lub zremisować.

Na pochwały po meczu zasługuje kilku "biało-czerwonych", ale najbardziej wyróżnił się bramkarz Adam Morawski, którego postawa w pierwszej połowie pozwoliła reprezentacji Polski na równą walkę przez całe spotkanie.

Więcej o tym meczu w dźwiękowej wersji Przeglądu przygotowanego przez Roberta Grzędowskiego.

***

Maryna Gąsienica-Daniel ma za sobą kolejny udany weekend startów w alpejskim Pucharze Świata.

Andrzej Stękała był najlepszym z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zajał piąte miejsce.

Artur Nogal zajął piąte miejsce w mistrzostwach Europy w wieloboju sprinterskim.