Artur Nogal o startach w sanitarnej "bańce" w Holandii

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 10:13
Intensywne tygodnie panczenistów w Heerenveen.
Artur Nogal
Artur Nogal Foto: Rafał Oleksiewicz PZLS

Łyżwiarze szybcy mają już za sobą pierwsze starty w Heerenveen w Holandii, gdzie od kilku dni przebywają odizolowani od reszty społeczeństwa w tzw. bańce. W weekend odbyły się tam mistrzostwa Europy w łyżwiarskich wielobojach. Piąte miejsce w wieloboju sprinterskim zajął Artur Nogal, który w niedzielę był też drugi w wyścigu na 500 metrów.
Już w najbliższy weekend naszych panczenistów - w tym Artura Nogala, czeka występ w Pucharze Świata, a potem kolejne starty w Heerenveen.

Posłuchajcie co Artur mówił o startach w sanitarnej "bańce" w Holandii.

Podczas mistrzostw Europy w wielobojach łyżwiarskich nasi panczeniści wywalczyli jeszcze cztery miejsca w czołowej dziesiątce - wszystkie w wieloboju sprinterskim. Kaja Ziomek była 8., Andżelika Wójcik - 9., Piotr Michalski zajął 7. miejsce, a Damian Żurek był 10. W dużym wieloboju łyżwiarskim nasi panczeniści zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce - najwyższe miejsce - 12., zajęła Karolina Bosiek.

***

Czołowa polska zawodniczka brazylijskiego jujitsu oraz graplingu o swoich sukcesach, rodzinie, studiach, pracy i planowanym debiucie w MMA.

19-letni motocyklista pięknie kontynuuje rodzinne tradycje w rajdach długodystansowych.

Po weekendzie ze skokami w Zakopanem czas na Lahti, a potem kolejne konkursy skoków... sezon w pełni.